מנועי בעירה פנימית: פאריס מתכננת לסיים עידן הדיזל עד 2024, בנזין עד 2030

  • עיריית פאריס גיבשה תוכנית להפוך את העיר לנייטרלית פחמן עד 2050.
  • בכוונתה לסיים את עידן מכוניות הבעירה הפנימית עד 2030.
  • אינה מתכוונת לכפות את האיסור, אלא לעודד פרטים ועסקים לעבור לאמצעי תחבורה נקיים.
זיהום אופייני בשמי פאריס

אוטוניוז, 12.10.2017 – עיריית פאריס מתכוונת לסיים כניסת מכוניות דיזל לעיר החל ב-2024 וכניסת מכוניות עם מנועי בעירה פנימית החל ב-2030, כך עולה מהודעה לעיתונות שפרסמה העיריה בתגובה לפרסומים שהופיעו במדיה הצרפתית, אותם כינתה העיריה "מידע שקרי."

העיריה, בראשות ראשת העיר אן הידלגו, הציגה תוכנית להפוך את פאריס לעיר נייטרלית פחמן עד 2050, Plan Climat Énergie Territorial de Paris, כאשר שתיים מאבני הדרך הן "שאיפה" לסיים שימוש בכלי רכב דיזליים בפאריס החל מ-2024, השנה בה תארח פאריס את משחקי הקיץ האולימפיים, ו-2030 עם "שאיפה" לסיים שימוש במכוניות מנועי בנזין. לדברי העיריה תוכנית זו עולה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה שפורסמה ביולי השנה, שבכוונתה לאסור שימוש בכלי רכב עם מנועי בעירה פנימית בצרפת החל ב-2040.

ההבדל בין הפרסומים לבין עמדת העיריה הוא בכך שהעיריה, לפי ההודעה, אינה מתכננת לאסור שימוש במכוניות עם מנועי בעירה פנימית ולקבוע עונשים למי שיפרו את האיסור, אלא בכוונתה להשקיע בפיתוח ובתמיכה פיננסית למי שיעברו לשימוש בכלי רכב חשמליים או באופניים. בכוונת העיריה לפתח רשת כבישי אופניים נרחבת בפאריס.

פקקים

בשנה האחרונה סגרה עיריית פאריס נתיבי תנועה מרכזיים אחדים במרכז פאריס במטרה להקטין את היקפי התנועה וזיהום האויר במרכז העיר. הסגירה יצרה פקקים ניכרים במרכז העיר, אולם ראשת העיריה ידעה לנצל מצב אופייני לפאריס כדי לדחות קבוצות לחץ שונות שקמו לאחרונה במטרה להשפיע על מדיניות העיריה ולהחזיר את הגלגל לאחור. יתרונה של הידלגו הוא ששטחה של פאריס הוא קטן יחסית, ולכן רבים מהנכנסים מדי יום עם מכוניותיהם לפאריס, ונתקעים בפקקים הגדולים, אינם בעלי זכות בחירה בעיר ופגיעה בהם אינה משמעותית בבחירות לעיריה. אמנם יש גם פגיעה בתושבי העיר, אולם אלה יכולים להשתמש בקלות יתר בתחבורה ציבורית או באופניים, אותם מעודדת העיריה. בנוסף לכך העיריה מפתחת קווי תחבורה ציבורית מהפרברים למרכז העיר.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin