מיזם משותף ליוצאי שב"כ עם פולקסווגן בביטחון סייבר אוטומוטיבי

אוטוניוז, 14.09.2016 – בפעם השניה בתוך ארבעה חודשים קבוצת פולקסווגן משקיעה במיזם ישראלי. אחרי שביוני השקיעה הקבוצה 300 מ' ד' בשירות הנסיעות השיתופי Gett הודיעה היום (ד') פולקסווגן על השקעה שסכומה לא פורסם חברת הסייבר סיקיוריטי למכוניות CYMOTIVE. החברה פועלת כעת מהרצליה פיתוח ומועסקים בה 20 אנשים ובעתיד צפוי להיפתח מרכז נוסף בוולפסבורג, ליד המטה הראשי של פולקסווגן.

CYMOTIVE הוקמה ע"י שלושה יוצאי שב"כ בכירים, יובל דיסקין, שעמד בראש הארגון, צפריר כץ שכיהן כראש אגף הטכנולוגיה בארגון וד"ר תמיר בכור, שעמד בראש אגף מחשוב ומידע בשב"כ. השלושה ינהלו את החברה ויחזיקו ב-60% ממניותיה, לפי דיווח בדה מרקר, בעוד פולקסווגן תחזיק ב-40% מהמניות. החברה תפתח מערכות תוכנה וחומרה עבור מכוניות מקושרות (connected cars) ויתכן שאף תנסה להשתלב בתחום של נהיגה אוטונומית.

"המכונית והאינטרנט משתלבות באופן הולך וגדל. כדי לאפשר התמודדות עם האתגרים העצומים של הדור הבא אנחנו זקוקים להרחיב את הידע שלנו בתחום בטחון הסייבר כדי לקדם באופן שיטתי את בטחון הסייבר של הלקוחות שלנו," אמר בטקס חתימת ההסכם ד"ר פולקמר טאננברג, מנהל פיתוח תחום החשמל במותג פולקסווגן.

"שיתוף הפעולה החדש יציג גישה אסטרטגית וחדשנית לסייבר סיקיורטי," אמר דיסקין, שיכהן כיו"ר החברה. "ביחד עם פולקסווגן אנחנו נבנה קבוצה ברמה הגבוהה ביותר של מומחי בטחון סייבר. אנחנו ערים לאתגרים טכנולוגיים משמעותיים שיעמדו בפנינו בשנים הקרובות בהתמודדות עם איומי הסייבר למכונית המקושרת והפיתוח של מכונית אוטונומית."

CyMotive Tehcnologies היא המצטרפת האחרונה מבין חברות ישראליות שפנו לתחום הסייבר האוטומטיבי. השחקנית הבולטות ביותר בתחום זה בישראל היא ארגוס, שגייסה בשנתיים האחרונות 30 מ' ד' ומעסיקה 50 עובדים. לחברה גם משרדים באתרים אסטרטגיים של התעשיה.

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin