ליידאר: ג'נרל מוטורס רכשה את סטרוב, מפתחת ליידאר

  • ג'נרל מוטורס רוכשת מפתחת הליידאר במטרה לפתח יכולת עצמית בתחום.
  • הליידאר הוא קריטי לנהיגה אוטונומית.
  • מחיר חיישן ליידאר לשימוש המוני צפוי לרדת ב-99%.

אוטוניוז, 10.10.2017 – ג'נרל מוטורס רכשה את Strobe חברה המפתחת חיישני ליידאר. הרכישה, שסכומה לא פורסם, בוצעה באמצעות Cruise Automation, החברה המפתחת מערכת נהיגה אוטונומית אותה רכשה ג'י.אמ לפני יותר משנה תמורת מיליארד ד'.

"הפריסה המוצלחת של כלי רכב לנהיגה עצמית תהיה תלויה במידה רבה בזמינות של חיישני ליידאר," אמרה ג'ולי שנפלד, מייסדת ומנכ"ל סטרוב. "כישרון ההנדסה העמוק של סטרוב וטכנולוגיה המגובה בפטנטים רבים ישחקו תפקיד משמעותי בסיוע לג'י.אמ ולקרוז להביא את כלי הרכב האלה לשוק מוקדם יותר מאשר רבים חושבים."

המאבק על חיישני הליידאר הוא אחד התוססים ביותר בתחום הרכב האוטונומי. בימים האחרונים אמר בכיר בג'נרל מוטורס שמערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה אינה איכותית מאחר שאין בה חיישני ליידאר.

הליידאר (מתוך Wikipedia.com)
Lidar (המכונה גם LIDAR, LiDAR ו- LADAR) היא שיטת מדידות שמודדת מרחק ליעד על ידי הארת היעד באמצעות פולסים של קרני לייזר ומדידת הפולסים המוחזרים באמצעות חיישן. ההבדלים בזמני ההחזר ואורכי הגל יכולים אז לשמש ליצירת תצוגות דיגיטליות תלת מימדיות של היעד. השם lidar, נחשב לפעמים לראשי תיבות של Light Detection And Ranging (לפעמים Light Imaging And Ranging) היה במקור פורמט של אור ורדאר.
בליידאר נעשה שימוש נרחב ליצירת מפות ברזולוציה גבוהה, עם ישומי גיאודזיה, גיאומטיקה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, גיאולוגיה, גיאומורופולגיה, ססמולוגיה, ייעור, פיזיקה אטמוספרית, ושימושים נוספים. הטכנולוגיה משמשת גם לשליטה וניווט למכוניות אוטונומיות אחדות. Lidar נקרא לפעמים סריקת לייזר וסריקת תלת-מימד, עם יישומים יבשתיים, מוטסים וניידים.

"חיישנים הם גורם מכריע לפריסת מכוניות אוטונמיות בהיקפים גדולים וליידאר הוא כעת צוואר הבקבוק," כתב בבלוג קייל ווגט, ה-CEO של קרוז. "עלותם של פתרונות קיימים וזמינים היא עשרות אלפי דולרים, הם מגושמים מורכבים מכנית, וחסרים את הביצועים הדרושים כדי לאפשר נהיגה עצמית במהירויות גבוהות יותר ומזג האוויר מאתגר יותר.

"כדי להתמודד עם הבעיות האלה רכשנו את סטרוב, חברה שבנתה בשקט את הדור הבא של חיישני ליידאר. טכנולוגיית הליידאר החדשה של סטרוב תביא לשיפור משמעותי ביכולות המכוניות שלנו. אבל אולי יותר חשוב, על ידי הקטנה של חיישן כולו עד לשבב אחד, נוכל להפחית את העלות של הליידאר למכוניות אוטונומיות בעד 99%."

ג'נרל מוטורס נחשבת לאחרונה כחברה המתקדמת ביותר בתחום הנהיגה האוטונומית ובנק ההשקעות דוייטשה בנק העלה לאחרונה את מחיר היעד למניה בעקבות הערכה שג'י.אמ מקדימה את התעשיה בתחום הנהיגה האוטונומית במספר שנים והיא תפרוס מכוניות אוטונומית בתוך שישה רבעונים.

מניית ג'נרל מוטורס נסחרת כיום רמות שיא כל הזמנים מאז ה-IPO של ג'י.אמ החדשה ב-2010.

כותרות היום

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin