בהשקעה של 2.4 מיליארד דולר סקניה משיקה דור משאיות חדש

סקניה New Generation (סקניה)
סקניה New Generation (סקניה)

אוטוניוז, 12.09.2016 – סקניה, יצרנית המשאיות השבדית השייכת לקבוצת פולקסווגן, חשפה לאחרונה את סדרת המשאיות החדשה תחת הסלוגאן New Generation באירוע שנערך בגראנד פאלה בפאריס. הסידרה החדשה, שעיקרה הוא עיצוב מחודש חיצוני ופנימי של הקבינה, חסכון של 5% בצריכת הדלק הודות לשיפורים במנועים ובמבנה האווירדינמי של המשאית ותוספת שירותים שונים שאמורים להגביר את יכולתו של בעל המשאית לשלוט על הוצאותיה ותפעולה, תושק בהדרגה כאשר בשלב הראשון מושק רק גורר 4X2 במשקלים של עד 43 טון. גוררים מסוג זה הם נדירים בישראל ולכן יבוא הדגם החדש לישראל יתחיל רק במחצית הראשונה של 2018 כאשר יתווספו גרסאות חדשות המתאימות לשוק המקומי.

החידוש העיקרי בגירסה הנוכחית הוא מנוע שישה צילינדרים בשורה, 13 ל' בהספק של 500 כ"ס. מנוע זה מצויד במערכת SCR בלבד בחידוש שסקניה הציגה בעבר. דגם זה משווק גם עם מנוע זהה ובהספקים של 410 כ"ס ו-450 כ"ס.

סקניה אמרה שהיא תשיק את המשאית בהדרגה, בתחילה באירופה ואח"כ בשאר העולם, כאשר היא מתכננה ש-40,000 לקוחות ולקוחות פוטנציאלים ינהגו במשאית במהלך ההשקות.

הסידרה החדשה תוכננה במשך 10 שנים, הושקעו בתכנונה 20 מ' קרונות (2.36 מיליארד ד') ובמבחנים גמאו המשאיות 10 מיליון ק"מ. "זוהי ללא ספק ההשקעה הגדולה ביותר בהיסטוריה בת 125 השנה של סקניה," אמר באירוע ההשקה בפאריס הנריק הנריקסון, נשיא ו-CEO של סקניה. "היום אנחנו משיקים לא רק סידרת משאיות חדשה אלא גם קופסת כלי מיוחדת ומחוכמת של פתרונות ברי קיימה בצור של מוצרים ושירותים שסקניה היא הראשונה בתעשיה שמסוגלת לספק."

ייצר המשאית החדשה, בשלב זה רק גורר 4X2, מתחיל באופן מיידי במפעל ב-Södertälje, שבדיה, תוך התמקדות במשאיות לתובלה לטווח ארוך.

תגובה ראשונה

תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*


עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin