אינוויז גייסה 65 מיליון דולר, גם צ'מפיון מוטורס במשקיעים

  • שתי קבוצות טיר 1 גדולות משתתפות בסבב הנוכחי
  • צ'מפיון מוטורס מרחיבה את השקעותיה בהייטק אוטומוטיבי.
  • כספי הגיוס יושקעו גם בפיתוח יכולת בייצור המוני.
צוות העובדים של אינוויז. צפויה התרחבות (יח"צ)

אוטוניוז, 07.09.2017 – אינוויז טכנולוגיות, סטארטאפ המפתח חיישן ליידאר, הודיע היום (ה') על השלמת סבב גיוס שני בסך 65 מ' ד'. בין המשקיעים הישראליים החדשים בסבב הנוכחי, המתבצע לדברי החברה לפי הערכת שווי של מאות מיליוני דולרים, נמצאת צ'מפיון מוטורס, יבואנית המכוניות השניה בגודלה בישראל, המייבאת את מוצרי קבוצת פולקסווגן. לאחרונה הודיעה צ'מפיון מוטורס, שפעילתה בתחום השקעות הייטק מנוהלת ע"י טל ברין, על הסכם לשיתוף פעולה עם סקודה דיג'ילאב, שבבעלות מותג סקודה, בטיפוח סטארטאפים בתחום האוטומוטיבי.

הגיוס עדיין אינו סופי וצפויה להיות לו סגירה שניה בהשתתפות משקיעים אסטרטגיים חדשים, מסרה החברה בהודעה לעיתונות. הגיוס הנוכחי, לפני הסגירה השניה, יביא סך את הגיוסים של אינוויז, שנוסדה לפני 20 חודשים, ל-74 מ' ד'.

שני המשקיעים הבולטים שמצטרפים לחברה בסבב זה כמשקיעים אסטרטגיים, ושדבר השקעתם פורסם בשבועות האחרונים, הן שתי חברות הטיר 1 הגדולות מאגנה אינטרנשיונל ודלפי אוטומוטיב. בנוסף להן בסבב הנוכחי משתתפים משקיעים חדשים ובהם 360 Capital Partners, Glory Ventures, Naver, צ'מפיון מוטורס ועוד. משקיעים קיימים ישתתפו אף הם ונראה כי לא ידוללו ובהם זוהר זיסאפל, קרנות ההון סיכון וורטקס, מאגמה, אמיתי וונצ'רס ויבואנית כלי הרכב, דלק מוטורס.

הליידאר (מתוך Wikipedia.com)
Lidar (המכונה גם LIDAR, LiDAR ו- LADAR) היא שיטת מדידות שמודדת מרחק ליעד על ידי הארת היעד באמצעות פולסים של קרני לייזר ומדידת הפולסים המוחזרים באמצעות חיישן. ההבדלים בזמני ההחזר ואורכי הגל יכולים אז לשמש ליצירת תצוגות דיגיטליות תלת מימדיות של היעד. השם lidar, נחשב לפעמים לראשי תיבות של Light Detection And Ranging (לפעמים Light Imaging And Ranging) היה במקור פורמט של אור ורדאר.
בליידאר נעשה שימוש נרחב ליצירת מפות ברזולוציה גבוהה, עם ישומי גיאודזיה, גיאומטיקה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, גיאולוגיה, גיאומורופולגיה, ססמולוגיה, ייעור, פיזיקה אטמוספרית, ושימושים נוספים. הטכנולוגיה משמשת גם לשליטה וניווט למכוניות אוטונומיות אחדות. Lidar נקרא לפעמים סריקת לייזר וסריקת תלת-מימד, עם יישומים יבשתיים, מוטסים וניידים.

 

תחום הליידאר הוא מהתחומים התחרותיים ביותר בתחום פיתוח חיישני מערכות נהיגה אוטונומיות. בחודש שעבר השלימה אוריקס ויז'ן, המפתחת חיישן ליידאר בטכנולוגיה שונה מזו של אינוויז, גיוס בסך 67 מ' ד'.

הפיתוח של אינוויז המבוסס על חיישן ליידאר מצב-מוצק בהפרדה גבוהה (High Definition Solid State LiDAR), המאפשר סריקה תלת מימדית ממרחק ומספק בזמן אמת תמונה בדיוק גבוה של סביבת הרכב, וזאת תוך שיפור משמעותי בסדרי גודל בהשוואה לטכנולוגיות הקיימות ועמידה בתנאים המחמירים של תעשיית הרכב.

אינוויז השיקה עד כה שני מוצרים, InnovizPro מכשיר מדף המיועד לשימושם של ארגונים המפתחים מערכות נהיגה אוטונומיות. InnovizPro יוצע בשוק כבר במהלך הרבעון הראשון של 2018. המוצר השני, InnovizOne, יאפשר נהיגה אוטונומית ברמות 3-5 ויוצע בשוק במהלך 2019.

מפרט טכני של InnovizOne (יח"צ)

יחידת עילית

אינוויז, המנוהלת ע"י עומר כילף, נוסדה ב-2016 ע"י בוגרי יחידת עילית טכנולוגית 81 של חיל המודיעין. במהלך 20 החודשים, לבד מפיתוח המוצרים, הצליחה החברה לחתום על שני שני הסכמים לשיתוף פעולה עם קבוצות טיר 1 גדולות. נראה שהסכמים אלה הקלו על משקיעים אחרים להיכנס להשקעה בקבוצה, בהנחה שאם חברות מסדר גודל כזה, ועם קשרים ענפים בתעשיית הרכב, משקיעות בסטארטאפ, הרי שהטכנולוגיה שווה את ההימור.

ייצור המוני

אינוויז מתכננת לנצל את כספי הגיוס הנוכחי לפיתוח ייצור המוני, פיתוח משמעותי של יכולות ראייה ממוחשבת, העמקה של שיתופי הפעולה המסחריים הנוכחיים ויצירת קשרים אסטרטגיים נוספים עם חברות מובילות בתעשיית הרכב.

אינוויז מעסיקה היום כ-75 עובדים ולדברי החברה היא נערכת להגדלה משמעותית של הצוות ולאיוש משרות בתחומי פיתוח, ייצור ומכירות בנוסף להתרחבות גלובלית ופתיחת משרדים בשווקי היעד.

כותרות היום

 

עשו מנוי לניוזלטר של אוטוניוז
עשו מנוי לניוזלטר וקבלו את כל העידכונים
תודה על עשיית המנוי. עליך לאשר את כתובת האימייל כדי שנוכל לשלחו אליכם. אנא בדקו את האימייל ובצעו את ההוראות.
אנחנו מכבדים את פרטיותכם. לעולם לא נעביר את פרטיכם לצד שלישי
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin